Prijediplomski sveučilišni studij URBANO ŠUMARSTVO, ZAŠTITA PRIRODE I OKOLIŠA

Kad naginješ i prirodi i tehnologiji

Prijediplomski sveučilišni studij URBANO ŠUMARSTVO, ZAŠTITA PRIRODE I OKOLIŠA

• 3 godine

ECTS

• 180 bodova

Upisna kvota

• 55 za hrvatske državljane
  • 5 za strane državljane

Stručni naziv po završetku studija

Prvostupnik/ca (baccalaureus/baccalaurea) urbanoga šumarstva, zaštite prirode i okoliša

ECTS

Upisna kvota

Stručni naziv po završetku studija

O smjeru

Urbane sredine važne su za rješavanje problema klimatskih izazova. Urbani šumari bave se upravo ovom vrstom izazova: čuvaju okoliš u gradovima, projektiraju zelene parkove i površine, ali i upravljaju zaštićenim objektima prirode i okoliša. Oni su također odgovorne  osobe u rasadnicima, rade u raznim zaštićenim područjima, izrađuju projekte pošumljavanja i sadnje unutar gradova i prigradskih područja. Urbani šumari  sudjeluju u sve važnijim projektima sanacije degradiranih terena i staništa, provode ekološki monitoring, bave se ekoturizmom, analizom i valorizacijom prostora. Čini se poprilično važnim i zanimljivim, zar ne?

Pošumljavaj gradove i zaštićene objekte prirode

I urbane sredine važne su za rješavanje klimatskih izazova

Urbano šumarstvo, zaštita prirode i okoliša

S ovim diplomskim studijem možeš raditi na različitim poslovima zaštite prirode: od zaštićenih područja do zaštite okoliša u gradovima. Možeš projektirati zelene parkove i površine, raditi u rasadnicima, primijeniti znanja iz hortikulture i arborikulture, te preporučiti i odabrati drvenaste vrste u urbanim područjima. Možeš pomagati u sanaciji degradiranih terena i staništa, organizirati i provoditi radove gospodarenja i zaštite tla i voda, izrađivati ekološke studije, provoditi planove i programe gospodarenja u šumskim ekosustavima zaštićenih objekata prirode te gospodariti urbanim šumskim ekosustavima.

Standard zanimanja „Dipl. ing. urbanog šumarstva

Standard zanimanja „Dipl. ing. urbanog šumarstva" upisan u Registar Hrvatskoga kvalifikacijskog okvira!

Ovo je sjajna vijest za studente Urbanog šumarstva, zaštitu prirode i okoliša! Standard zanimanja „Diplomirani inženjer/ka urbanog šumarstva, zaštite prirode i okoliša" upisan je u Registar Hrvatskoga kvalifikacijskog okvira, a to je lijepa pomoć našim studentima jer im omogućava fleksibilnost i mobilnost unutar zemlje te bolju povezanost s potrebama tržišta rada. Win-win situacija!

Što možeš raditi s diplomom studija Urbanog šumarstva, zaštite prirode i okoliša?

S diplomom urbanog šumarstva znat ćeš brinuti o stablima i šumama u svim urbanim područjima, ali i upravljati zaštićenim objektima prirode kao što su parkovi prirode i nacionalni parkovi. Završetkom studija moći ćeš:

• Projektirati, upravljati zelenim površinama u gradovima
  • Biti stručna osoba za zaštitu okoliša, izradu elaborata te studija procjena utjecaja na okoliš
  • Oganizirati i provoditi rasadničarsku proizvodnju
  • Organizirati i provoditi radove gospodarenja životinjskim vrstama u zaštićenim objektima prirode

15 razloga zašto studirati na FŠDT-u

Važne informacije

Upisne kvote

Šumarstvo = 85 + 5
Urbano šumarstvo, zaštita prirode i okoliša = 55 + 5
Drvna tehnologija = 65 + 5
Stručni studij Drvna tehnologija Vinkovci = 40

Vodič za brucoše

Sve što je brucošima potrebno znati o ustroju i funkcioniranju fakulteta, ključnim mjestima na fakultetu i Sveučilištu nalazi se u ovoj brošuri. Preuzmi je ovdje!

Troškovi studija

Za upis u prvu godinu prijediplomskog studija, kandidati su dužni uplatiti iznos od 47 eura. Saznaj više o participacijama.

Odluke fakulteta

Sve važne odluke fakulteta možeš pronaći na ovome linku. Klikni i saznaj što je novo na FŠDT!

Informacije o upisima

Sve što moraš znati o upisima, upisnim listama i uvjetima, pronađi na linku

Razmjena studenata

Produbljivanje znanja, stjecanje prijateljstava, upoznavanje svijeta... sve to možeš uz razne programe mobilnosti na FŠDT-u. Upoznaj se s mogućnostima koje su ti na raspolaganju!