Prijediplomski sveučilišni studij DRVNA TEHNOLOGIJA

Kad naginješ i prirodi i tehnologiji

Prijediplomski sveučilišni studij DRVNA TEHNOLOGIJA

• 3 godine

ECTS

• 180 bodova

Upisna kvota

• 65 za hrvatske državljane
  • 5 za strane državljane

Stručni naziv po završetku studija

Prvostupnik/ca (baccalaureus/baccalaurea) drvne tehnologije

ECTS

Upisna kvota

Stručni naziv po završetku studija

Prvostupnik/ca (baccalaureus/baccalaurea) drvne tehnologije

O smjeru

Prerada drva i proizvodnja namještaja imaju značajnu ulogu u hrvatskom gospodarstvu, bitan su čimbenik ruralnog i ravnomjernog regionalnog razvoja, a uporaba drva ima istaknuti značaj pri razvoju proizvoda za opremanje atraktivnih interijera i graditeljstvo. U godinama koje dolaze drvo sve više zamjenjuje materijale koji se temelje na fosilnim gorivima. Također, drvo se sve više koristi u graditeljstvu i postaje sve važnijim čimbenikom u raznim održivim i modernim graditeljskim projektima.

Vrijeme je za drvo

Drvo je materijal budućnosti, no moramo znati kako ga koristiti.

Drvnotehnološki procesi

S ovim diplomskim studijem moći ćeš raditi najsloženije poslove u svim oblicima poduzeća koja se bave obradom, preradom i trgovinom drva te konzultantskim i projektantskim tvrtkama. Možeš se baviti istraživačkim radom na području drva i drvne tehnologije i dalje unaprjeđivati struku.

Oblikovanje proizvoda od drva

Završetkom ovog diplomskog studija možeš se baviti oblikovanjem proizvoda od drveta u svim fazama razvoja, od pogona do salona. Od tebe se očekuje odabir materijala, njegovo oblikovanje, tehnologija obrade, te osiguranje kakvoće finalnog proizvoda. Drugim riječima, tvoj potpis i kreativnost je na svemu što ima veze s drvetom, a koristi se u gospodarstvu.

Što možeš raditi s diplomom studija Drvne tehnologije?

Drvo je, kao obnovljivi, prirodni materijal, istodobno i jedan od najstarijih, ali i materijal budućnosti. Hrvatska obiluje tom sirovinom, pa ćeš nakon naše diplome uvijek moći biti:

• Inženjer u proizvodnji i preradi drva, drvnih vlakana i papira
  • Stručna osoba za oblikovanje i konstruiranje proizvoda od drva i namještaja te opremanje interijera
  • Organizator i voditelj trgovine i prometa drvnim proizvodima

15 razloga zašto studirati na FŠDT-u

Važne informacije

Upisne kvote

Šumarstvo = 85 + 5
Urbano šumarstvo, zaštita prirode i okoliša = 55 + 5
Drvna tehnologija = 65 + 5
Stručni studij Drvna tehnologija Vinkovci = 40

Vodič za brucoše

Sve što je brucošima potrebno znati o ustroju i funkcioniranju fakulteta, ključnim mjestima na fakultetu i Sveučilištu nalazi se u ovoj brošuri. Preuzmi je ovdje!

Troškovi studija

Za upis u prvu godinu prijediplomskog studija, kandidati su dužni uplatiti iznos od 47 eura. Saznaj više o participacijama.

Odluke fakulteta

Sve važne odluke fakulteta možeš pronaći na ovome linku. Klikni i saznaj što je novo na FŠDT!

Informacije o upisima

Sve što moraš znati o upisima, upisnim listama i uvjetima, pronađi na linku

Razmjena studenata

Produbljivanje znanja, stjecanje prijateljstava, upoznavanje svijeta... sve to možeš uz razne programe mobilnosti na FŠDT-u. Upoznaj se s mogućnostima koje su ti na raspolaganju!